incilTurK.Com

 
 
 

 
 

 

 
 
 
 

 

Bende Tanrının Bir Çocuğuyum
Gül Bulut


 

Ben birçoğumuzun olduğu gibi Müslüman bir ailede dünyaya geldim, Ancak yinede bir Müslüman gibi yaşamıyordum, Örnek başımı kapatmıyor, namaz kılmıyor gibi

1995 yılında eşimle evlendik ve 1996 yılında eşim incil istemişti ve daha sonra kendisinin artık İsa Mesih’e inandığını yani bir Hıristiyan olduğunu söylüyordu, Ben bu durum karşısında hiç tepki göstermedim yani bu kolay bir şey değil ismini değiştirmek soy ismini değiştirmek gibi bir şey değildi yani önemli bir olaydı  böyle bir durum karşısında ondan ayrılmam bile gerekirdi, Ancak ben aksine onun dindar olmayan bir Müslüman gibi yaşamasından çok Dindar bir Hıristiyan olarak yaşayacak olması beni dahada mutlu etti sonra eşimle aynı şirkette çalıştığımız için Antalya’ya Tayin olmuştuk ve Antalya’da birçok Hıristiyan’la Tanıştık oturduğumuz yer antalyaya 120 km olmasına rağmen bizi ziyarete geliyorlardı bu bizi eşimle birlikte çok mutlu oluyorduk.

Ve ben çok zaman eşimle Kiliseye gidiyorduk, onunla birlikte kiliseye gitmekten mutlu oluyordum, ancak ben asla dinimi değiştirmeyi düşünmüyordum az önce söylediğim gibi inançlı bir insan olmasam da, Müslümanlık için özel günlerde dualar ederdim. Böyle dua ile Tanrının yardıma ihtiyacım olduğu bir gün Eşimden benim için dua etmesini istedim çünkü onun eşimin vaftiz derslerine bende yardım ederken eşimin ezberlemesi gereken bir ayet vardı,

Matta 7:7-8 "Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapıyı çalana kapı açılır.

Eşimin ezberi çok kötü olduğu için o belki 15 dakika bunu çalıştı ancak ezberleye bildi bende ona yardım ettiğim için ve bu benim Aklımda kalmıştı ve Kilisedeki vaazlarda Tanrı’nın Hıristiyanları duyduğunu, onların dualarına cevap verdiğini hatırladığım için O’ndan insansal olarak çözülmesi çok zor olan bu olay için dua etmesini İsa’nın yardım etmesini istedim ama o bana çok tuhaf bir cevap verdi. “Bana ne neden ben edeyim sen et İsa Mesih’in adıyla iste o sana versin” dedi. Ben ona biraz kızdım ama yinede İsa Mesih’in adıyla dua ettim, ve o hayatımın en zor günlerinden birini geçirdiğim o günlerde bir mucize oldu aradan 24 saat geçmeden beklediğim ve istediğim Mucizevi telefonu aldım Duam kabul olmuştu ben hayretler içinde mutluluktan ağlamaya başladım o gün ben tatil olduğum için eşim evde yoktu ve bu haberi hemen onunla paylaşmalıydım ve telefonda ona duamın kabul olduğunu anlattım o şaşıracağına, bana “evet normal dedi”. Sonra eve gelince bana artık İsa Mesih’e inanıyor musun? dedi ancak ben evet ben İsa’ya inanıyorum ancak o bir peygamber dedim ve hala ona iman etmemiştim bizim uğrumuza öldüğüne, eğer onu Rabbimiz olarak kabul ettiğimizde bizim babamız olup her zaman yanımızda olacağına inanmıyordum.

Daha sonra düzenli olarak ibadetlere katılmaya başladım, ancak hala yüreğimi açmamıştım, Bir gece hayatımın kalan bölümünü değiştirecek bir rüya gördüm, “Rüyamda kıyamet günü imiş ve tüm insanlar koşuşturuyor bir yerlere gitmeye çalışıyordu ben ise o anda Eyvah bu dünyada hiçbir şey  yapmadım en azından gidip banyo yapayım bari ölürken temiz öleyim diye eve doğru koştum anahtarı ararken elimi kapıyı attım ve kapı açıktı hemen içeri girdim hiç zorlanmadan ve banyo yaptım tekrar dışarıya çıktım ve insanların ulaşmaya çalıştıkları yöne doğru bende koşmaya başladım ve çok büyük bir kalabalık gördüm, ve o kalabalıktan ön tarafa ilerlemek için insanların arasından en öne geçtim orada çok aşırı parlak yüzlü bir insan gördüm bembeyaz giysiler içindeydi ve o bana şimdi çok güzel olmuşsun dedi, ve ben o anda uyandım.

Sonra rüyamı eşime anlattım, o bana İsa Mesih’i Rabbi ve kurtarıcı olarak seçmeyen insanlar Kıyamet günü çok acı çekecekler ve Tanrıda senin banyo yapmanı yani ona iman ederek vaftiz olmanı ve günahlardan arınmanı istiyor, ayrıca ona iman etmek açık bir kapıdan içeri girmek kadar kolay  Sadece kapıda duran İsa’ya yürek kapını aç dedi bende o zaman daha sık incil okumaya başladım. Başlayınca tanrının beni ne kadar sevdiğini ve beni kurtarmak için İsa Mesihi yani oğlunu benim günahlarımın yerine çarmıha gerildiğini okudum.ve onu kurtarıcı olarak kabul etmeyenlerin mahvolacağını öğrendim.ve beni bu kadar seven tanrıyı ben de sevip ona iman ettim ve onu rabbim ve kurtarıcım olarak kabul ettim.

Artık biliyorum ki bende Tanrı’nın bir çocuğuyum, Tanrı benide seviyor, Tanrı bana yeni bir yol çizdi bu yol mutluluğa giden yoldu ve benim  çocuğum da şimdiden iyi bir Hıristiyan olarak yetişmesi için ders alıyor, bende onunla Tanrının önünde aynı yaştayım ve ikimiz birlikte büyüyoruz.

Matta 18:10-11 "Bu küçüklerden bir tekini bile hor görmekten sakının! Size şunu söyleyeyim, onların göklerdeki melekleri, göklerde olan Babamın yüzünü her zaman görürler.

Ve şimdi benim haberim olmadan beni bu kadar seven tanrının yüce ismini henüz duymamış insanlara duyurup onların da benim gibi mutlu olmalarını Rabbin yardımı ile sağlamak istiyorum, Ayrıca çocuğumun iyi bir Mesih imanlısı olarak yetişmesini yani Hıristiyanlığı bizim gibi 25-30 yaşından sonra değil küçük yaşta iyi bir Mesih imanlısı olarak büyümesi için çalışacağım.

Ve Tanrı’nın GERÇEK BİR ÇOCUĞU GİBİ ONA LAYIK BİR ŞEKİLDE YAŞAMAK İSTİYORUM.

   

© Copyright incil.TürK