incilTurK.Com

 
 
 

 
 

 

 
 
 
 

 

Abdest, Namaz Değil Beni Tanrı Lütfu Kurtardı
Güler TAŞÇI


 

Ben Güler 27 yaşındayım Yani boşuna geçmiş 27 yıl desem daha iyi olur. Müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Ailem aşırı dindar değildi.ama bazı kuralları yerine getirirdik. Oruç ve zekat gibi, hiçbir zaman kuranın ne anlama geldiğini,içinde neler yazdığını merak etmemiştim fakat 9 yaşındayken kuranın Arapça’sını okuyup hatim etmiştim.kuran kursuna bir akrabamıza gidiyordum. Herkes başı kapalı abdestli giderken bense tırnakları ojeli ve başı açık giderdim.o yaşta bile bir kitabın tutulması için abdest alınması saçma gelirdi açıkçası dinime pek düşkün değildim.kuranda yazılanları insanlardan duyardım ve uygulamazdım.kalbim temiz Allah biliyor deyip geçiştirirdim.ama her gece dua etmeyi ihmal etmezdim ve her zaman şükrederdim.kimse hakkında kötü düşünmezdim,yani herkes için saf duygular beslerdim.bu huyumdan dolayı çok eleştiri aldım,ama huyumdan dolayı her zaman memnunum sonuçta insanlar için değil TANRI için yaşıyoruz.Bazı insanların fikirlerine saygı duyarım, Canım kadar sevdiğim Meltem’mim gibi arkadaşımla aynı işyerinde çalışıyorduk Meraktan olsa gerek internette bir siteye girdi ve orada Bedava İncil ve Bedava VCD veriyorlardı ve biz oradan VCD ve incil istedik kısa bir sürede gönderildi, ancak bu sadece meraktı ve bizi pek etkilememişti, CD’yi seyrettiğimde bana hiçbir şey ifade etmedi, Sonra Meltem o siteden birisi ile sohbete başladı ve onlarla tanıştı yani buradaki çok sevgi dolu Orhan kardeşlerimle

Bende gelip gitmeye başladım ve Cafede otururken çok huzur buluyordum aradan 3-4 ay geçti ve Meltem iman ettiğini söyledi ve saygı duydum, eşimde merak etti, Cafeyi ve geldiğinde çok sevdi burayı, birkaç kez geldikten sonra oda iman etti, sürekli İncil ve eski antlaşmayı okuyordu davranışları değişti daha yumuşak huylu oldu ve sürekli dua ediyordu artık, bense hala Müslüman’dım birkere ibadete katıldım ve İlahiler o kadar etkileyici ve güzeldiki sanki gökyüzünde başka bir alemde idim, ama oradan çıktığımda sanki günah işlemişim gibi geldi, ben Müslüman’dım ve Hıristiyanların ibadetinde ne işim vardı, O gece çokta kötü rüya gördüm artık ibadete katılmamaya karar vermiştim hafta içi Cafeye geldim, Orhan’a rüyamı anlattım. Orhan‘da bunun çok normal olduğunu ve şeytanın doğru yolu bulmamam için benimle uğraştığını sana kötü rüyalar göstererek senin buraya gelmeni buradaki insanlarla dostluk etmeni istemiyor çünkü sen buradaki insanlarla görüştüğünde hep Rabbin sözünü duyacaksın ve kurtuluşu görüp şeytanın egemenliğinden kurtulacaksın onun için şeytan seninle uğraşıyor dedi. Orada devamlı bana şaka yapıyordu sen 2. haftaya kadar iman edeceksin diye ben de çok etkilendim.

Eşim Uğur’la bir gece sohbet ederken aramızda dinle ilgili tartışma çıktı. Öyle bir noktaya gelmiştim ki peygamberler, kitaplar hepsi yalan gelmişti. belki de hepsi insanların uydurmasıydı tartışma devam ediyordu, birden ağzımdan kelimeler döküldü ben iman ediyorum dedim. Ve bu olay 2. hafta sürmeden olmuştu hamd olsun. bence bu konuşan içimdeki kutsal ruhtu şeytanı yenmiştim artık. Bende Tanrı çocuğuydum. ilk aradığım kişi Meltem’di ve çok sevindi dua etti telefonda daha önce VCD sini izlediğim Mesih İsa‘ izledim ve bana çok şey ifade ediyordu. o benim rabbim olan Mesih İsa idi.incili okumaya başladım ve okumaya başladığım anda dünyadan kopuk yaşıyorum.içim huzurla doluyor.artık attığım her adımda tanrıyı düşünüyorum.yanlış bir şey yapmamam gerekiyor.ben tanrının seçilmişi tanrı çocuğuyum.bunu da bizim için çarmıhta can veren rabbim Mesih İsa‘ya borçluyum. Bunu bile bile insan günah işler mi? Bu lütfu doğru kullanmalıyız.tanrı hiçbir zaman benden yani çocuğundan şeytana karşı utanç duymamalı.şuan  hem huzurlu hem de mutluyum.ayrıca çocuklarımda çocukken rable tanıştı onlar daha şanslı çocuk kalpleri tanrı sevgisiyle dolu ne mutlu onlara.sonsuz yaşam hem bizi hem de çocuklarımızı bekliyor.biz müjdeyi duyduk. NE MUTLU GÖRMEDEN, MÜJDEYİ DUYUP TA İMAN EDENLERE. Sana çok teşekkürler Tanrım.

 

   

© Copyright incil.TürK