incilTurK.Com

 
 
 

 
 

 

 
 
 
 

 

Beni Duyan Biri Var
Ayşen Özdemir


 

Beni Duyan Birisi Var…..!

 Ben samsunda doğdum ailem çok koyu yani tutucu bir Müslüman olmasa da Müslüman bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm 5 kardeşiz ve en büyükleriyim.

 Tanrıya her zaman inanmışımdır, yani hiçbir zaman ateistlik yaşamadım ve olmadım

   Ben lise yıllarından beri devamlı dinleri araştırmak isterdim özelliklede Hıristiyanlığı çünkü inancım olan Müslümanlıktan sonra en büyük din olarak Hıristiyanlığı görüyordum onların yaşam tarzlarını, inançlarını iyi bilmek istiyordum bunu okulda Din hocamla konuştum ve bana Kiliseye gitmemi tavsiye etti. Samsundaki Kiliseye gittim ve oranın Papazı bana Pazar günü gel önce ve ibadeti gör sonra konuşuruz dedi. Ama ailem Pazar günü için izin vermemişti ve bende gidemedim.

   Devamlı bu Diğer inançları merak ediyordum ama konuşacak birini bulamamıştım, sonra 4 ay kadar önce Internet üzerinden bu merak ettiğim konuları araştırmak için bir siteye girdim ve onlardan İncil istedim ve bekliyordum ve arasıra o siteye giriyordum, sonra bana bir gün orada birisi bana Samsundan’mısın diye mesaj gönderdi, böyle sormasının sebebi ise sonradan öğrendim ki benim nickimin devamında “55” yani samsunun plakasını yazmam idi. Ona samsundan olduğumu söyledim ve birkaç mesajlaşmadan sonra incil siparişi ettiğimi ve Bu Hıristiyanlık dinini merak ettiğimi söyledim ve sonra onunla birkaç kez telefonlaştık ve bana İncil ve VCD gönderdi daha sonra bir Pazar beni ibadetlerine davet etti görmem için ve bire bir tanışmamız için,

   İlk ibadete geldiğimde ben bu kadar olacağını beklemiyordum ama çok samimi ve sanki uzun zamandır tanışıyormuşçasına beni etkilemişlerdi. Sonra benim için dua falan etmeleri çok hoşuma gidiyordu. Ve sonra Ben hafta sonları fırsatım oldukça gelip gitmeye başladım sonra bana gündelik ekmek ve vaftiz dersi için bir kitapçık verildi ama ben henüz İsa Mesihi sadece İyi, dürüst bir peygamber olarak görüyordum, ve vaftiz derslerini yapmadım ama gündelik ekmeğimiz kitabını okuyordum. Ayrıca bana tanıştığımız kardeşimin gönderdiği İncili’de okumuştum

     Müslümanlar için çok önemli olan Muhammed’in doğum günü olan Kadir Gecesinde dua etmem gerekiyordu ve o gece ben ihtiyaç duyduğum halde bir Müslüman gibi dua edemediğimi fark ettim.Çünkü ben farkında olmadan yüreğimin kapısını İsa Mesihe açmıştım, ve İsa benim yüreğime girmişti.Müslüman gibi dua etmeği isteğim ve kendimi Müslüman gibi dua etmeye zorlamam sadece hayatım boyunca edindiğim alışkanlıklardan dolayı idi ama yinede bu zamana kadar bir Müslüman olarak yaşadığım için kabul edemedim.bu artık beni geceleri uykularımı kaçıracak kadar çok rahatsız etmeye başlamıştı Gerçeği yani; İsa Mesih’e yüreğimin kapılarını açtığımı artık onun bende,benimde Onda olduğumu kabul etmeliydim. Az önce dediğim gibi ve Kutsal Kitaptaki Vahiy bölümünde ve daha sonra bana bir arkadaşımın verdiği bir resimdeki gibi;

  Esi 3:20 “İşte kapıda durmuş, kapıyı çalıyorum. Eğer biri sesimi işitir ve kapıyı açarsa, onun yanına gireceğim, ben onunla ve o da benimle, birlikte yemek yiyeceğiz.”.

  Evet ben artık biliyordum,  O benim yüreğimde. Bende artık sizler yani dünyadaki diğer Tanrının gerçek çocukları gibi, İsa Mesih’i Rabbim ve kurtarıcım olarak kabul ediyorum.İsa Mesih’e iman eden biri olarak; 1. Yuhanna 5:11,12”Tanıklıkta şudur;Tanrı bize sonsuz yaşam verdi, Bu yaşam O’nun Oğlu’ndadır. Kendisinde Tanrı Oğlu bulunanda sonsuz yaşam vardır, kendisinde Tanrı Oğlu bulunmayanda sonsuz yaşam yoktur.”

bu ayet’te de söylendiği gibi; Tanrı oğlu İsa Mesih’e inandığım için sonsuz yaşamım olduğunu biliyorum. Bizler için çarmıha gerilip, ona iman edenlere sonsuz ve tertemiz yeni bir yaşam sunduğu için Rabbim ve kurtarıcım İsa Mesih’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum bana verdiği lütuf içinde her zaman teşekkürlerimi sunuyorum.

 İsa Mesihi Rab ve kurtarıcım olarak kabul ettiğim günden bu zamana kadar geçen kısa zamanda hayatımda olumlu yönde bir çok şey değişti. Artık manevi huzura sahibim eski iç huzursuzluğumdan eser kalmadı, etrafımdaki insanlara ve olaylara daha pozitif bakıyorum, çünkü; beni benden çok seven bir Yaşayan Tanrıya sahibim ve o bana dilediğimde dilediğimi vereceğini biliyorum. Çünkü onun vaadi böyle Matta 7:7 "Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır.

 Örneğin dua ettiğimde Dua’mın duamı yönelttiğim kişiye yani Rabbime ulaştığını ve beni duyduğunu biliyorum ve biliyorum ki artık bana en uygun zamanda kendisinin isteğine uygun olan bir şekilde beni yanıtlayacaktır. Ayrıca bir çok konuda da yanıtladı Hamd olsun ismine

 Gerçeği tanımamda ve gerçeğe sahip olmamda bana yol gösterici olan yüreğimin sahibi Rabbimize şükrederim. Bunda aracılık yapıp bana zaman ayırıp benimle ilgilenen siz kardeşlerime de teşekkür ederim.

 

Ayşen Özdemir

   

© Copyright incil.TürK