www.incilTurK.Com

 
 
 

 
 

 

 
 
 
 

 

Tanrı Her An Benimle Birlikte
Chooga


 

Ben Moğolistan Vatandaşıyım, İsmim Jhooga Türkiyede Tömerde Türkçe eğitimi alıyorum, ve daha sonra Türkiyede Üniversitede okuyacağım. Türkiye’ye gelmeden önce Tanrı hakkında biraz bilgim vardı. Bildiğim kadarıyla Mesih İnancı Moğolistan’da 10 yıl önceden yaygınlaşmaya başlamıştı. Moğol arkadaşlarımdan Mesih’e iman edenler vardı. Mesih inancı hakkında onlardan biraz olsun bilgi edinmiştim.Yaklaşık 5 ay önce internete girmek için Bu Kültür Merkezine gelmiştim. Burada John’la tanıştık.Tanıştıktan birkaç gün sonra bütün gün Mesih hakkında Hıristiyanlık hakkında konuşmaya başladık ve ilk kez Pazar günü Kilise toplantısına katıldım.Çok etkilenmiştim.Mesih İsa’ya yüreğimde iman ettim.

Birkaç Pazar toplantısına katıldıktan sonra beni çok endişelendiren bir konu hakkında düşünmeye başladım.Gözlerimi kapatıp O’ndan bana yardım etmesini ve problemimi halletmesini istedim.O anda gözümün önüne çok güzel parlak ve modern bir kapı göründü, kapı aralanıyordu. Kapı açıldıkça içeriden çok parlak ve güçlü bir ışık çıkıyordu.

Tam o andan birinin bana güç verdiğini hissetmeye başladım. Toplantıdan sonra kendime çok güvenir oldum. Ve birisinin bana gizliden yardım ettiğini hissediyordum. Hepimiz Tanrının görünmediğini ve her zaman içimizde yaşadığını ve bize yardım ettiğini biliyoruz. Şimdi ben gerçekten O’nda yaşamak istiyorum; Mesih’te, Ruh’ta ve gerçekte onunla olmak istiyorum.

Mesih’e iman ettikten sonra Hamdolsun ki herhangi bir problemi çözerken çok sakin davranmaya başladım. Çünkü o bana her zaman yardım ediyordu ve benimle beraberdi.

Matta 28:8b de Tanrının ne dediğine bakalım:“İşte ben dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim”ISA MESİHİN ADIYLA AMİN

   

© Copyright incil.TürK